Induló képzések

Kedves Kolléga!

A 9-12. évfolyamos tanulók számára a fenntarthatóság témakörében taneszközcsomagok készültek, amelyek kerettantervekből, Zöld Föld főcímmel jelzett tankönyvekből és munkafüzetekből, valamint a pedagógusoknak szóló módszertani segédanyagokból, továbbá digitális tananyagokból állnak. A tantárgyból, amennyiben szerepel az iskola pedagógiai programjában érettségi vizsga is tehető. A Zöld Föld tanítását 30 és 60 órás akkreditált pedagógus-továbbképzések segítik. A fenti kiadványok és dokumentumok az alábbi linken vagy az OH honlapján érhetők el: https://kbka.org/tankonyv/

A fenntarthatóság tantárgyként vezethető be a gimnáziumok 9-12. évfolyamán, de tartalmában és módszereiben alkalmas a komplex természettudományi ismeretek kiegészítésére, az osztályfőnöki órákon vagy szakkörökön való feldolgozásra is.

A cél elsősorban nem a lexikális ismeretszerzés, hanem az érzékenyítés, a fenntartható fejlődés és az egyéni felelősség összefüggéseinek megértetése, annak támogatása, hogy a problémamegoldás mindennapi feladatait a tanulók - saját lehetőségeikhez mérten - érezzék sajátjuknak, és ez a szemlélet épüljön be viselkedésükbe, gondolkodásukba. Kövessék a fenntarthatóság értékrendjét és úgy szervezzék saját életüket, hogy hozzájáruljanak egyénileg és közösségben is a fenntartható fejlődési célok eléréséhez

A tantárgy témakörei szorosan illeszkednek a diákok mindennapi tapasztalataihoz, miközben ezekből kiindulva mutatnak rá a globális problémákra. A tanulás módja elsősorban a tapasztalatszerzés és -elemzés, a kritikai gondolkodás, az érvelés, a vita, az együttműködés, a közös alkotás. A tananyag elsajátítását gyakorlatközpontúan, az élménypedagógia eszköztárával, a kíváncsiság és motiváció ébrentartásával lehet elősegíteni.


Szeretettel várjuk képzésünkre bármilyen szakos, ha elkötelezett és nyitott ebben témában.

A képzés címe: Folyamatba ágyazott felkészítés a Zöld Föld nevelési-oktatási program iskolai alkalmazására

A képzés időtartama és formája: 30 óra, folyamatba ágyazott tanulás, a járványügyi helyzetre tekintettel nem személyes, hanem online kontakt jelenlét.

  1. nap. A ZOOM-rendszeren keresztül online képzés (10.00-16.00 óráig) ( Szükséges: Stabil internet és olyan számítógép, mely alkalmas kamera és mikrofon használatra!)
  2. folyamat: Következő két hétben saját intézményben 1,5 órás vagy 2x45 perces tanóra megtartása, a képzésen megadott szempontok alapján.
  3. nap ismét online kontakt találkozás (10.00 -16.00 óráig) ( Szükséges: Stabil internet és olyan számítógép, mely alkalmas kamera és mikrofon használatra!)

A képzés célja: A továbbképzés elsődleges célja, hogy a pedagógusok a gyakorlati tevékenységeken keresztül megismerjék a Zöld Föld csomag által képviselt, a fenntarthatóságra való felkészüléshez szükséges iskolai oktatási célokat, megközelítéseket, elsajátítsák a szemléletét és alkalmazni tudjanak javasolt módszereket.

A tanúsítvány kiadásának feltétele: Az óravázlat (1,5) elkészítése, az óra megtartása, egy minimum 4 órás tematikus terv elkészítése, melynek része lehet a megtartott óra. Kamerával való részvétel az online kontakt napokon, és maximum 2 óra hiányzás a megengedett.

A képzés ingyenes, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány támogatásával valósul meg.

Ebben az évben 4 képzést indítunk. Jelentkezni a megfelelő képzési napokhoz tartozó linken lehet. A csoportokat a jelentkezés sorrendjében töltjük fel, nagyon sokan vannak a várólistán, (Létszám: max.25 fő). Ha jelentkezését már nem tudjuk fogadni, azt jelezzük.

FONTOS! A jelentkezési lap kitöltése egyben elköteleződést jelent. A jelentkezési határidő utáni visszamondás elmulasztása nemcsak kellemetlen helyzetbe hozza a trénert, a támogatót, és azokat, akik várólistán vannak, hanem sajnos anyagi vonzata is van, a képzés díjának felét 45.000 Ft-ot be kell fizeti. Köszönjük megértését és együttműködését.

Képzések és a jelentkezési linkek:

Tréner: Jenei Andrea

április 21. péntek 9-16

április 24. hétfő 14-17

május 08. hétfő 14-17

Jelentkezési határidő: április 05.

Tréner: Illenz Renáta

április 28. péntek 9-16 óra

május 02. kedd 14-17

május 16. kedd 14-17

Jelentkezési határidő: április 05.

Tréner: Illenz Renáta

május 05. péntek 9-16

május 09. kedd 14-17

május 23. kedd 14-17

Jelentkezési határidő: április 20.

Tréner: Jenei Andrea

május 11. csütörtök 9-16

május 15. hétfő 14-17

május 30. kedd 14-17

Jelentkezési határidő: április 20.

Várjuk szeretettel!


Fontos!

  • A képzések támogatottak, a résztvevőknek ingyenesek. A bejelentkezéssel kötelezettséget vállal a részvételre. Lemondani csak a képzés díjának befizetésével lehet.
  • Az online jelenléthez szükséges a képpel és hanggal való jelenlét.
  • A képzés akkreditált, 30 órás, beszámítható a kötelező 120 órába. A tanúsítvány kiadásának feltétele: 1db óravázlat, az óra megtartása, 1db 4 órás tematikus terv, max.: 2 óra hiányzás.)

Ha kérdése van, írjon: intezet@fupi.hu címre.